Bebek Mevlütlük - Koza Bebek Bebek Ürünlerine Dair Aradığınız Her Şey

Gösterim:

Bebek Mevlidi ve Bebek Mevlüt Takımı Nedir?

Bebek mevlidi, Türk kültürü ve gelenekleri arasında yer alır fakat dini bir vecibe ya da farz değildir. Bebeğin uzun ve sağlıklı bir hayat geçirmesi için doğumdan hemen sonra yapılır. Ya da bebeğin 40. gününü doldurmasıyla yapılabilir. Bu dini toplantıda, aile büyükleri bir araya gelir ve bebeğin hayatı için iyi dileklerde bulunulur. Aynı zamanda bebek için çeşitli hediyeler verilir. Bebeklerin ilk özel günlerinden biridir. Bu özel günde, anne ve baba da kucaklarına aldıkları bebeklerinin sevincini sevdikleriyle birlikte yaşarlar. Her zaman olduğu gibi o gün için de bebekleri için en iyisini isterler. Süsleme, mekan, ikram ve hediyeler unsurlar titizlikle seçilir. Türk kültürü ve gelenekleri arasında yer alan hediye verme geleneği bu gün için de geçerlidir. Havlu, mum, kokulu sabun, kolonya, magnet, fidan ve zemzem suyu şişeleri hediye seçenekleri arasında en çok tercih edilenlerdendir. Lohusa şerbeti ve şeker, törenin olmazsa olmazlarındandır. Her detay bebeğin bu özel günü için düşünülür ve haftalar öncesinde halledilir. Bebekleri için en iyisini isteyen ebeveynler için diğer bir önemli nokta bebek mevlütlük takımıdır. Bebek mevlüt takımı, bebek mevlidi için tercih edilen bebek giysileridir. Erkek bebekler için yelekli mevlütlük takımlar seçilir, kız bebekler için ise mevlütlük bebek elbiseler bulunur. Modası geçmeyen bu birbirinden özel ve şık bebek mevlütlük takımlar bebeklerinizin diğer özel günleri için de kullanılabilir.

Birbirinden Şık Mevlütlük Bebek Kıyafetleri

Bebek mevlidi, ebeveynler ve bebekleri için en özel günlerden biri olsa da bebek mevlüt kıyafet seçimi oldukça zordur. Fotoğraf karelerinde bebeklerinin en güzel haliyle olmak isterler. Bu zor verilen kararların sonucunda moda dünyası bebek kıyafetlerine de el atmıştır. Bebek mevlütlük kıyafet gibi birbirinden şık bebek kıyafetleri ortaya çıkmıştır. Bebek mevlüt seti şeklinde satılan bu parçalar özel olarak kombinlemiş bir görünüm verir. Ayrıca set içerisinde bulunan parçalar, bebeğin daha sonraki günlük hayatta kullanabileceği niteliktedir. Bebek mevlüt seti şeklinde satılması, hem ebeveynlerin ayrı ayrı parçalarla uğraştırma derdinden hem de ayrı alınan parçalar gibi maliyet derdinden kurtarmıştır. Peki yeni neslin, bebek mevlidinde en çok satın aldığı modelleri biliyor musunuz? Kız bebekler için bebek mevlütlük demek güpürlü, pileli ve kurdeleli mevlütlük bebek elbiseler olmuştur. Erkek bebekler için ise tercih papyonlu, gömlekli ve ceketli modellerden yanadır.

Bebek Mevlüt Takımı Seçimi Nasıl Yapılır?

İlk dikkat edilmesi gereken nokta, bu kalabalık ve hareketli günde bebeğinizin gün içerisinde bebeğiniz rahat hareket ediyor olması ve herhangi bir durumda kıyafeti çabuk şekilde değiştirilebilir şekilde olması önemlidir. Bu yüzden mevlütlük bebek takımı seçiminiz rahat ve kullanışlı olmalıdır.

Ayrı ayrı yapılan alışverişler bu koşturucu günler de zor olabilir, bu yüzden içerisinde patik, papyon veya zıbın gibi parçaları olan bebek mevlütlük seti tercih edilebilir. Aynı zamanda bu parçalar diğer günler günlük olarak kullanılabilir.

Bebek mevlütlük takımı seçiminde belirli bir kural yoktur fakat en önemli detay konforlu olmasıdır. Fakat bu özel günde bebeğinizin şık olmasını isteyen ebeveyn sayısı oldukça fazladır. Günümüzde kız bebekler için mevlütlük bebek elbiseler oldukça popüler hale gelmiştir. Daha sonraki özel günlerde de kullanabilme avantajı sağlamaları popüler olma nedenlerindendir.  Erkek bebekler için papyon ve yelek detayları bebeğinizin şık görünmesini sağlar. Bu detaylara sahip setler tercih edilebilir.

Peki ne renk tercihi yapmalısınız? Bu konuda da belirli bir kural yoktur, bebeğinize yakışan herhangi bir rengi seçebilirsiniz. Kararsızsanız, törenin konseptine veya annenin kıyafetine uyumlu olacak şekilde bakabilirsiniz.

Son olarak bebek mevlütlük kıyafet tercihi yaparken organizasyonun gerçekleşeceği mekanın hava derecesine de dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin terlemeyeceği veya üşümeyeceği bebek mevlütlük kıyafet tercihi yapmalısınız.

Son dakika karar verilen ve yetişmesi gereken birçok iş varsa bebek mevlütlük takımlarınıza kozabebek.com üzerinden oturduğunuz yerden karar verebilirsiniz. Vereceğiniz siparişler 24 saatte kargolanır ve hızlı şekilde elinize ulaşır.

Eğer ebeveyn değil iseniz, bebek mevlütlük takım hediye alarak ailenin bu özel gününe destek olabilir, minik için her zaman hatırlayacağı bir hediye bırakabilirsiniz.

Bebek Mevlüt Takımı Nasıl Yıkanır?

Öncelikle makinize atmadan takımları ters yüzünü çevirmelisiniz. Bu süslü kıyafetlerin detayını bozmamak için düşük derecede sıkma tercih etmeli ve uzun süreli programlara atmamalısınız.  Hassas program kullanabilir, böylece yıpranmayı minimum seviyede tutabilirsiniz. Ayrıca giysilerinizin ömrünü uzun tutarken bebeklerinizin hassas cildini de unutmamak gerekir. Bebeklerin cildini sadece kumaşla değil kullandığınız deterjanlar ile koruma sağlayabilirsiniz. Bu yüzden bebekler için özel olarak üretilen kokusuz, renksiz ve organik detarjan ve sabunlarla yıkamanızı tavsiye ederiz. Bu sayede bebeklerinizin ciltlerini korurken aynı zamanda bebek mevlütlük takımlarınızı da uzun süreli kullanabilirsiniz.

Koza Bebek – Bebek Mevlütlük Modelleri ile Yanınızda!

Tören için gerekli olan detaylar, hediyeler ve davetli listesi… Her özel gün gibi bu günde yapılması gereken birçok iş var. Bu kadar iş arasında koştururken bir de bebeğinizin bu özel günde ne giyeceği konusu var. Mağaza mağaza dolaşmak yerine oturduğunuz yerden bebeğiniz için en iyisini seçme şansınız var desek? Koza bebek bebek mevlütlük takımları birçok modeli ile karşınızda! Son moda, en çok tercih edilen, bebekleriniz hem rahat hem şık mevlütlük bebek kıyafetleri web sitemizde bulunmaktadır. Kız bebekler için güpürlü, erkek bebekler için yelekli takımlar gibi en çok tercih edilen setler yer alır. kozabebek.com web sitemizden yapacağınız tüm alışverişler gibi bebek mevlütlük alışverişleriniz de 24 saatte kargolanır. Kapıda ödeme seçeneği ile güvenli alışveriş garantisi verir ve kargolarınıza ücret ödemeden kapınıza gelir.

Bu özel günde de bizi tercih edecek olmanızdan büyük mutluluk duyuyor, keyifli alışverişler diliyoruz!