Hastane Çıkışı Ve Zıbın Setleri - Koza Bebek Bebek Ürünlerine Dair Aradığınız Her Şey

Bebeklerinizin İlk Özel Giysisi; Yenidoğan Hastane Çıkış Seti

Bebeğinizin ilk haberini alır almaz yaşadığınız heyecan, onu kucağınız aldığınız ilk güne kadar devam eder. Hatta onun için en iyisini istediğiniz için bu heyecan tatlı bir telaşla birleşmiştir. Bebek odası, yatağı, giyecekleri derken birçok ihtiyaç listesi ortaya çıkmıştır. Fakat hepsinden önce alınması ve hazır edilmesi gereken, hepsinden daha çok önem arz eden bir konu vardır. Bebeğin hemen doğumu sonrasında ihtiyaç duyabileceğiniz şeylerin alınmasıdır. Yenidoğan hastane çıkış seti, bebeğinizin hastanede ve hastane çıkışında ihtiyaç duyacağı her şeyin bir arada olduğu parçalardır. Yenidoğan bebek kıyafetleri, genellikle set halinde olur ve içerisinde yeni doğan zıbın, yelek, önlük, patik ve eldiven gibi bebeğin ihtiyaç duyduğu tüm ürünler bulunur. Ailesini ilk karşıladığında, evine geldiğinde ve ailesiyle olan ilk fotoğraf karelerinde bu kıyafetler olduğu için, hem ebeveynler için hem de bebek için manevi anlam taşır. Günümüzde ebeveynler, bu manevi anlamlı, bebeklerinin ilk giysisi olan parçalara oldukça önem verir ve haftalar öncesinde hazır olur. Ne zaman geleceği belli olmayan bebek için de doğum çantasında çoktan yerini alması gerekir. Erken gelen bebekler ebeveynlerini hazırlıksız yakalasa da yenidoğan hastane çıkış seti  zengin içeriği ile bebeğin ihtiyaç duyduğu tüm ürünlerin bir arada olmasını sağlar. Zaman olarak olabildiğince erken hazırlanması gerektiği gibi bu parçaların seçimi de oldukça önemlidir. Olması gereken parçalar, kumaş kalitesi ve bütçesi gibi detaylara hazırlıklı olmak gerekir. O yüzden bu süreçte oldukça iyi araştırma yapmalı, bebeğinizin en doğru ve sağlıklı şekilde yenidoğan bebek kıyafetleri hazır olmalıdır.

En Doğru Şekilde Yenidoğan Hastane Çıkış Seti Nasıl Hazırlanır?

Yenidoğan hastane çıkış seti, hastane için hazırlanan doğum çantasının olmazsa olmazıdır ve haftalar önceler öncesinde doğum için hazırlanır. İlk fotoğraf karelerinde olduğu, belki de ömür boyu hatıra olarak saklanacak bu giysiler aynı zamanda ebeveynler için manevi anlam da taşımaktadır. Çoğu ebeveyn yeni doğan bebek kıyafetleri tercihinde başta görselliğe dikkat etse de onlar için en önemlisi bebeklerinin içinde rahat olmasıdır. Çünkü anne karnından daha yeni çıkan bebekler, hassas cilt ve bünyeye sahiptir. Bu yüzden yeni doğan bebek kıyafetleri kumaş açısından oldukça önemlidir. Pamuklu, antibakteriyel ve renk vermeyecek kumaşlar tercih edilmelidir. Aynı şekilde, parçaların üzerindeki sökülmeyecek ve onlara zarar vermeyecek detaylardan oluşmalıdır. Baskı, boya ve işleme özellikleri yüksek kalitede olmalıdır. Genellikle bu setle içerisinde, bebek zıbın takımları, patik, eldiven, önlük ve şapka gibi parçalar bulunur. Bunlar haricinde göbek bağı, önlük, battaniye, önlük ve mendil de içeren setler bulunur. Bu parçalar temel eşyalardandır, hem hastane de hem de bebeğinize hazırladığınız yenidoğan hastane çıkış seti için yeterlidir. Ancak sezaryen doğum yapılacaksa hastanede beklenen süreden fazla kalınabilir. Bu yüzden bu parçaları yedekli şekilde tutmak en garantilisi olacaktır.  Yeni doğan bebek kıyafetleri, bebeğiniz için olduktan sonra doğum çantanıza koymadan önce mutlaka ürün üzerinde belirtilen yıkama koşullarıyla yıkamalı, bebeklerinizin giysilerine uygun kokusuz, renksiz ve organik detarjan kullanmalısınız. Markalar her ne kadar bebekler için hijyenik üretim yapsa da paketleme ve kargolama işlemlerinde mikrop kapma ihtimali yüksektir. Yıkanan parçalarda maksimum hijyen sağlamak için ütüleme yapılmalı ve doğum çantasına bu şekilde yerleştirilmelidir. Mutlaka olması gereken parçalar, dikkat edilmesi gereken detaylar ve yıkama – ütüleme aşamasından yeni doğan bebek kıyafetleri, bebeğinize en doğru şekilde hazır olmuş olur.

Yenidoğan Hastane Çıkış Seti Nasıl Yıkanmalıdır?

Öncelikle yeni doğan bebek kıyafetleri ters çevrilmeli, makinenizde bu şekilde yıkamalısınız. Böylelikle bebeğiniz sadece yeni doğduğunda değil, ilk 3 aya kadar kullanabilir. Bu hassas kıyafetlerin yumuşaklığını bozmamak için düşük derecede sıkma tercih etmeli ve uzun süreli programlara atmamalısınız.  Hassas program kullanabilir, böylece yıpranmayı minimum seviyede tutabilirsiniz. Ayrıca giysilerinizin ömrünü uzun tutarken bebeklerinizin hassas cildini de unutmamak gerekir. Bebeklerin cildi için kumaş kalitesi ne kadar önemliyse kullandığınız deterjanlar da o kadar önemlidir. Bu yüzden bebekler için özel olarak üretilen kokusuz, renksiz ve organik deterjan ve sabunlarla yıkamanızı tavsiye ederiz.

Bebeğinizin İlk Kıyafetleri Koza Bebek’te!

Bebeği için en sağlıklısı ve doğrusunu isteyen ebeveynlerin ilk telaşları yeni doğan bebek kıyafetleri oluyor.  Koza bebek olarak ebeveynlerin bu tatlı telaşlarında da yanlarındayız. Tüm ürünlerimizde olduğu gibi yeni doğan bebek kıyafetleri modellerimizi hastane çıkışı ve zıbın seti kategorimizde titizlikle çalıştık. Her birinin hassas cildine önem verdik ve ürün kumaş kalitemizi buna göre oluşturduk. Her birinin kendine öz görünümlerine ve ebeveynlerin zevklerine uyacak farklı ürün tasarımları yarattık. Onları sizler gibi göz bebeğimiz olarak gördük ve ürünlerimizde onlara zarar verecek hiçbir detay kullanmadık. Elbette cinsiyetlerini göz önünde bulundurduk ve kız bebek – erkek bebek olarak onlara farklı tasarımlar yarattık. Koza bebek olarak sadece bebekleri değil birçok ihtiyaç listesi ve telaşlı halde olan anne ve babaları da düşündük. Bu yüzden ürün kalitemizden ödün vermeyerek fiyat skalamızı en uygun şekilde tutmaya çalıştık. Böylelikle ebeveynlere cep dostu olarak bu özel günlerine destek olmak istedik. Koza bebek hastane çıkış seti içerisinde alt-üst takım, bebek zıbın takımları, önlük, patik ve eldiven gibi birçok temel eşya sığdırdık. Üstelik bu parçaları 3 aya kadar kullanabilecekleri şekilde tasarladık. Onlu veya beşli bebek hastane çıkışı seti için, Koza Bebek hastane çıkışı ve zıbın setleri kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Mağaza mağaza dolaşmak yerine tüm bu parçaları uygun fiyatlarla web sitemizden sipariş verebilirsiniz. Vereceğiniz siparişler 24 saatte kargolanır ve olabildiğince hızlı şekilde elinize ulaşır. Üstelik kota olmadan tercih ettiğiniz set ücretsiz kargo ile gönderilir. Dilerseniz kapıda ödeme seçeneğini kullanabilir, güvenli bir alışverişten emin olabilirsiniz.

 

Bebeğinizin tüm ihtiyaçlarında yıllardır bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ediyor, keyifli alışverişler diliyoruz!